Przytulna, sprzyjająca wyciszeniu, uporządkowana – taka właśnie jest sypialnia, która należycie spełnia swą zasadniczą funkcję. Dążenie do tego stanu rzeczy bywa jednak trudne. Często jej wnętrze jest zagracone: ubrania leżą na fotelu, telewizor działa całymi wieczorami, a w kątach piętrzą się stosy rzeczy, których nie ma gdzie przechować… Co zrobić w takiej sytuacji? Najlepiej na nowo urządzić to pomieszczenie. Dziś pokażemy, na czym polega projektowanie wnętrza sypialni w nurcie modern-classic. Zobacz! I Ty możesz zrealizować taki projekt w swym domu nie tylko na Śląsku!
Sypialnia jak ze snu: od czego zacząć?
Chcąc przeprowadzić metamorfozę wnętrza, warto na początek zastanowić się nad tonacją kolorystyczną. Jakie odcienie mają dominować w sypialni? Modern-classic to styl aranżacji, w którym kolory są łagodne i dobrze się ze sobą komponują. Barwy przewodnie zwykle są jasne, natomiast dodatki mogą być ciemniejsze – grunt, żeby całość wyglądała naprawdę spójnie. Trzeba więc rozważyć: czy chce się mieć pomieszczenie w barwach ziemi? A może wnętrze, w którym przeważają delikatne pastele typu róż albo turkus?
Z kolorami nieodmiennie łączy się też kwestia oświetlenia. Przy ciemniejszych barwach pomieszczenie na pewno powinno się lepiej oświetlić. Warto także zwrócić uwagę na to, ile naturalnego światła wpada do sypialni. Znaczenie ma też to, czy za oknem znajdują się uliczne latarnie, czy też okna wychodzą na ciemną przestrzeń – np. na las. Oświetlenie nie może być ograniczone do lampy sufitowej. Dobrze jest mieć z tyłu głowy to, że trzeba będzie dokupić lampki nocne. To jednak opłaca się zrobić już po umeblowaniu wnętrza. A jak już tutaj dotarliśmy…
Nowoczesna klasyka: meble w aranżacji
Kolejna kwestia to właśnie dobór mebli. Centralnym punktem będzie oczywiście spore łóżko. Nie powinien to jednak być prosty, skręcany samodzielnie mebel. Architekci wnętrz polecają łóżka tapicerowane – z obiciami z luksusowych, wysokiej jakości tkanin. Na ścianie za łóżkiem nie może zabraknąć zagłówka – najlepiej pikowanego, również obitego ekskluzywnym materiałem. Pozostałe meble, które warto uwzględnić w projekcie, to:
- stolik nocny – albo dwa, ustawione symetrycznie po bokach łóżka (gdy jest to sypialnia małżeńska),
- wygodny, klasyczny fotel, w którym np. będzie można poczytać przed snem,
- ława albo szezlong,
- gdy miejsce pozwala – stylizowana, elegancka toaletka z siedziskiem,
- zabudowana, wykonana na wymiar garderoba.
Staranny wybór wyposażenia, najlepiej poparty poradami projektanta wnętrz to klucz do tego, aby sypialnia rzeczywiście stała się miejscem komfortowym i harmonijnym. Oliwia Drobnicka – architekt z Katowic – chętnie udzieli Ci wsparcia, jeśli chodzi o aranżację takiego pomieszczenia!
Dekoracje we wnętrzach: co pasuje do modern-classic?
Ostatni punkt, którego nie powinno się pomijać w aranżacji, to dobór wszelkiego rodzaju dodatków. To przecież wisienka na torcie! O jakich przedmiotach mowa? W przytulnej, ale eleganckiej i luksusowej sypialni, przydadzą się:
- miłe w dotyku, ekskluzywne tkaniny w postaci zasłon okiennych, dywanika czy narzuty,
- duże świece, umieszczone w stylowych świecznikach,
- dekoracyjne poduszki z delikatnym wzorem,
- niewielkie elementy sztukateryjne – zamocowane np. na styku ścian z sufitem/na ścianie nad łóżkiem,
- gustowne obrazy lub zdjęcia, chociażby, ciekawe ujęcia na Katowice albo Gliwice,
- kwiaty we wpisujących się w aranżację wazonach.
W niewielkiej sypialni można również zamontować pokaźne lustro. Da to wrażenie optycznie większej przestrzeni.
Modern-classic to nurt dla tych, którzy kochają ponadczasowy design, ale jednocześnie nie chcą rezygnować z nowatorskich rozwiązań. Sypialnia, urządzona w tym właśnie stylu stanie się ciepłym, przytulnym i pełnym ładu miejscem codziennego wypoczynku. Zapraszamy do kontaktu tych mieszkańców Śląska, którzy marzą o urządzeniu takiej właśnie alkowy w swoim domu! Doświadczony architekt wnętrz doradzi, jak dobrać kolory i jak zoptymalizować dostępną przestrzeń. W końcu będziesz się wysypiać – i to w iście królewskim stylu!
Zostaw komentarz